Sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny. Przejdą go rosyjskie instytucje

Świat
Sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny. Przejdą go rosyjskie instytucje
Prezydent Rosji Władimir Putin PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

W Rosji do trwającego w okręgach wojskowych sprawdzianu gotowości bojowej armii przyłączają się terytorialne organy władzy wykonawczej. Oddziały ministerstw i banku centralnego przejdą sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny - przekazał resort obrony.

Według poniedziałkowego komunikatu ministerstwa obrony organy terytorialne władzy wykonawczej będą prowadziły koordynację i kontrolę przestawienia sfer działalności na pracę w warunkach czasu wojny.

 

Po raz pierwszy - jak pisze agencja TASS - terenowe oddziały Banku Rosji biorą udział w działaniach związanych z zabezpieczeniem finansowym wojsk znajdujących się poza stałymi miejscami dyslokacji.

 

W sprawdzianie biorą również udział struktury ministerstwa łączności, resortu finansów, ministerstwa przemysłu i handlu, a także Federalnej Agencji Rezerw Państwowych (Rosrezerw).

 

Ponadto przedsiębiorstwa przemysłu obronnego na południu Rosji przejdą sprawdzian gotowości do wykonania zadań związanych z dostawą i naprawą uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

 

Niezapowiedziane manewry wojskowe

 

W czwartek na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

 

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie