Tomasz Majewski pożegnał się z polskimi kibicami na memoriale im. Kamili Skolimowskiej

Sport
Tomasz Majewski pożegnał się z polskimi kibicami na memoriale im. Kamili Skolimowskiej
PAP/Bartłomiej Zborowski

To był ostatni w Polsce konkurs dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. Z kibicami pożegnał się świetnym wynikiem 21,08, który dał mu drugie miejsce w Memoriale Kamili Skolimowskiej na PGE Narodowym w Warszawie.

„Tomku, dziękujemy"- koszulkę z takim napisem mieli na sobie wszyscy zawodnicy pchnięcia kulą, kiedy ostatnie pchnięcie w konkursie w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie oddawał dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski.

 

To ostatnie zawody w Polsce, w jakich Majewski występuje. Wynik 21,08 jest jego najlepszym od blisko czterech lat - 2 września 2012 roku pchnął 21,31 w Berlinie. W tym roku kończy karierę i postanowił zostać działaczem. Jesienią będzie kandydować na prezesa okręgowego związku lekkoatletycznego.

 

Ostatni konkurs z rodziną

 

Dwukrotny mistrz olimpijski, wicemistrz świata (2009), złoty (2010) i brązowy (2014) medalista mistrzostw Europy został pożegnany przez kolegów, kibiców i… rodzinę. Na płycie Stadionu Narodowego był duży plakat z napisem: „Tomku, dziękujemy". Tuż za kołem do pchania były umieszczone jego zdjęcia.

 

Organizatorzy mityngu przygotowali dla niego także wielki tort, a żona Anna wraz z synem Mikołajem wręczyła mu puchar. Na telebimie były wyświetlane najważniejsze momenty jego kariery.

 

Majewski długo prowadził w konkursie, ale w ostatniej serii wyprzedził go brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro Nowozelandczyk Tom Walsh, który uzyskał 21,48. Trzeci był 19-letni Konrad Bukowiecki - 20,82.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie