Prezydent Nowej Soli broni Owsiaka. "Przyjdźcie i po mnie, polityczni rzeźnicy"

Polska
Prezydent Nowej Soli broni Owsiaka. "Przyjdźcie i po mnie, polityczni rzeźnicy"
Polsat News

Wadim Tyszkiewicz emocjonalnie skomentował na Facebooku wszczęcie śledztwa ws. organizacji Przystanku Woodstock. "Przewodnie hasło PiS to: ZEMSTA i unicestwienie przeciwników" - napisał.

Wypowiedź samorządowca dotyczy śledztwa wszczętego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Zawiadomienie złożone przez blogera Piotra Wielguckiego, znanego jako "Matka Kurka", jest związane z zaniżaniem liczby uczestników festiwalu.

 

"Ja codziennie łamię prawo, czy tzn. że jestem przestępcą? Przyjdźcie i po mnie, polityczni rzeźnicy" - napisał Tyszkiewicz.

 

Tyszkiewicz przez łamanie prawa rozumie codzienne naginanie przepisów, aby realizować "zadania zlecone przez rząd, na które nie dostajemy finansowania".

 

Samorządowiec dodał, że Przystanek Woodstock to "fenomen na skalę nie tylko europejską". Problemy Przystanku Woodstock biorą sie według Tyszkiewicza stąd, że "Owsiak jest niepokorny". "Nie gnie karku przed jedynie słuszną władzą. Więc trzeba znaleźć haka, nawet przy pomocy internetowego drania, blogera skazanego prawomocnym wyrokiem sądu, który dla obecnej władzy jest bohaterem, a nie przestępcą" - dodał samorządowiec.

 

 

polsatnews.pl

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie