Nawałka: pełni sił zaczynamy nową batalię

Sport
Nawałka: pełni sił zaczynamy nową batalię
PAP/Bartłomiej Zborowski
Adam Nawałka

- Zaraz po powrocie z Francji dokonaliśmy analizy i trzeba podkreślić, że ten turniej był dla nas udany w każdym aspekcie. Byliśmy świetnie przygotowani motorycznie, a zespół zrobił duże postępy, jeśli chodzi o taktykę. Twardo stąpamy jednak po ziemi i wiemy, że to nie jest szczyt naszych możliwości - powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Konferencja Nawałki została zorganizowana na inaugurację zgrupowania, które poprzedza wyjazdowy mecz z Kazachstanem w eliminacjach mistrzostw świata 2018.

 

Będzie to pierwsze spotkanie kadrowiczów po Euro 2016, w którym biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Wyeliminowała ich rzutami karnymi Portugalia, która ostatecznie triumfowała w turnieju.

 

Nawałka ocenił, że znalezienie się w najlepszej ósemce w Europie to ogromny sukces.

 

- Jednak nasz apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcemy coraz więcej. Nasza postawa we Francji potwierdziła, że idziemy w dobrym kierunku - dodał.

 

Przez Kazachstan na rosyjski mundial

 

Batalię o awans do mundialu w Rosji polscy piłkarze rozpoczną 4 września w Astanie.

 

- Awans do mistrzostw świata jest teraz naszym głównym celem. W dalszym ciągu widzę duże rezerwy w naszym zespole. Musimy ustabilizować swoją pozycję w gronie najlepszych drużyn - podkreślił Nawałka.

 

Kadrowicze mają stawić się w Warszawie do poniedziałkowego wieczoru. Do piątku będą trenować na obiektach KS ZWAR, Polonii Warszawa oraz w Karczewie, gdzie nawierzchnia najbardziej przypomina sztuczne boisko w Astanie. W piątek wylecą czarterem do Kazachstanu.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie