Indonezja: zaatakował księdza z nożem w ręku. Są ranni

Świat
Indonezja: zaatakował księdza z nożem w ręku. Są ranni
PAP/EPA/STR
Policjanci przed kościołem w Medan po zamachu

Do ataku doszło w trakcie niedzielnej mszy świętej w mieście Medan na wyspie Sumatra. Początkowo podejrzewano, że zamach to atak bombowy, a na miejsce wysłano oddział policji zajmujący się ładunkami wybuchowymi.

- W katolickim kościele Świętego Józefa doszło do ataku terrorystycznego - powiedziała rzeczniczka policji w Medan Rina Sari Ginting. - Policja przesłuchuje napastnika. Przeszukujemy jego dom w poszukiwaniu materiałów do produkcji bomb - dodała.

 

Świadek zdarzenia w rozmowie z agencją Reuters poinformował, że zamachowiec na początku mszy usiadł w kościelnych ławach razem z innymi wiernymi. Nagle wyjął nóż i ruszył w stronę duchownego.

 

Doszło także do małej eksplozji - którą świadek opisał jako podobną do wybuchu sztucznych ogni - stąd przyjazd specjalnego oddziału policji, ponieważ atak z nożem mógł być nieudanym zamachem bombowym.

 

Ostatecznie dzięki szybkiej reakcji służb mężczyzna z niegroźnymi ranami został zatrzymany. Lekko ranny został także ksiądz.

 

Muzułmański kraj

 

Indonezja ma jedną z największych na świecie społeczności muzułmańskich. Mieszkańcy kraju w większości wyznają umiarkowaną odmianę religii.

 

W ostatnich latach wzrasta jednak znaczenie fundamentalistów inspirowanych przez organizacje terrorystyczne - takie jak Al-Kaida oraz Państwo Islamskie.

 

Reuters.com

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie