Zupełnie jakbyś latał F-16. Niezwykły film udostępniony przez wojsko

Polska
Zupełnie jakbyś latał F-16. Niezwykły film udostępniony przez wojsko
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Z okazji Święta Lotnictwa i 10 lat służby samolotów F-16 w polskiej armii, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych udostępniło film nakręcony w technologii 360 stopni z tankowania F-16 w powietrzu. Dzięki niej widz może wczuć się w rolę pilota i sprawdzić, co widać z kabiny myśliwca.

Wrażenie robi moment startu oraz manewr tankowania, który rozpoczyna się mniej więcej w 4 minucie filmu. Autorem zdjęć jest Grzegorz Marciniak.

 

 


W sobotę wojsko obchodzi Święto Lotnictwa. Z tej okazji w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach gościł m.in. prezydent Andrzej Duda. Odsłonięto tablicę upamiętniającą Marię i Lecha Kaczyńskich, gen. Stanisława Targosza oraz pomnik gen. Andrzeja Błasika, który był dowódcą bazy. Na co dzień stacjonują w niej F-16. 


Prezydent nawiązał do "okrągłej" rocznicy służby "Jastrzębi" w polskiej armii. - Z przyjęciem pierwszych F-16, w naszym lotnictwie rozpoczął się nienotowany od dziesięcioleci, trwający do dzisiaj, ogromny postęp w lotnictwie wojskowym. Przybył do nas wówczas pierwszy samolot F-16. Doskonały, sprawdzony w warunkach bojowych, odpowiadający wszelkim najwyższym światowym standardom - powiedział Duda.

 

31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach z okazji 10-lecia F-16 w Polsce pokazała specjalny film.

 

 polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie