Radwańska w finale turnieju WTA w New Haven. Pokonała Kvitovą

Flickr/Charlie Cowins/CC BY 2.0

Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:1, 6:1 i awansowała do finału turnieju tenisowego WTA Tour na kortach twardych w amerykańskim New Haven (pula nagród 695,9 tys. dol.). Zmierzy się z nim z Ukrainką Jeliną Switoliną. Polka to najwyżej rozstawiona zawodniczka w imprezie, a Kvitova grała z "szóstką".

Radwańska po raz szósty startuje w New Haven, ale nigdy wcześniej nie dotarła do półfinału. Z kolei Czeszka to trzykrotna zwyciężczyni tych zawodów, w tym dwóch ostatnich edycji, i finalistka z 2013 roku.

Tenisistka z Krakowa poprawiła też, na 5-6, niekorzystny bilans bezpośrednich potyczek z Kvitovą. Pokonała ją jednak po raz trzeci z rzędu, poprzednio w listopadzie 2015 w decydującym pojedynku WTA Finals i marcowym ćwierćfinale w Indian Wells.

Bilans lepszy dla Radwańskiej

Switolina, która zajmuje 23. miejsce w światowym rankingu i w imprezie jest rozstawiona z "10", wygrała w półfinale ze Szwedką Johanną Larsson (62. WTA) 6:4, 6:2.

Ukrainka powalczy o piąty tytuł w karierze. W tym roku triumfowała już w Kuala Lumpur, a we wcześniejszych trzech sezonach była najlepsza dwukrotnie w Baku i raz w Marrakeszu.

Radwańska ze Switoliną zmierzyła się dotychczas dwukrotnie i wygrała oba spotkania.

Turniej jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.