Dzieci zabijają z zimną krwią syryjskich jeńców. Państwo Islamskie opublikowało film

Świat
Dzieci zabijają z zimną krwią syryjskich jeńców. Państwo Islamskie opublikowało film
twitter.com/worldnewsdotcom

Grupa ekstremistów Państwa Islamskiego udostępniła film, na którym widać, jak pięcioro dzieci zabija więźniów strzałem w tył głowy. Według dżihadystów ich ofiary to członkowie syryjskich sił kurdyjskich.

Na nagraniu widać, jak uzbrojona grupa młodych chłopców, ubranych w mundury wojskowe, celuje w głowę klęczących na piasku więźniów, którym wcześniej powiązano ręce i nogi. Następnie młodzi oprawcy rozstrzeliwują jeńców.

 

Jak podaje BBC, chłopcy mieli od 10 do 12 lat i są dziećmi zagranicznych bojowników Państwa Islamskiego, którzy wstąpili w szeregi syryjskich dżihadystów.

 

Jeden z chłopców to Brytyjczyk

 

Tożsamość małoletnich zabójców udało się ustalić organizacji SITE, zajmującej się analizą propagandowych materiałów ISIS. Jeden z chłopców, Abu Abdullah al-Britani, jest narodowości brytyjskiej. Pozostali to Egipcjanin Abu al-Masri Ishaq, Tunezyjczyk Abu al-Bara al-Tunisi, Kurdyjczyk Abu al-Kurdî Fu'ad i Uzbek Yusuf al-Uzbaki.

 

Nie wiadomo, kiedy wideo zostało nagrane. Zdaniem korespondenta BBC, islamiści starają się pokazać, że wychowywane jest nowe pokolenie, które będzie gotowe do kontynuowania bezlitosnej kampanii przeciwko wrogom dżihadu.  

 BBC, Independent

wjk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie