Brytyjska telewizja przestała nadawać, by ludzie ruszyli się z kanap

Kultura
Brytyjska telewizja przestała nadawać, by ludzie ruszyli się z kanap
Flickr/Iain Watson/CC BY 2.0

Popularna komercyjna telewizja ITV wyłączyła w sobotę siedem swoich kanałów telewizyjnych, aby zachęcić Brytyjczyków do aktywnego spędzania weekendu i naśladowania olimpijczyków z Rio. Przerwa w nadawaniu trwała godzinę. Telewizję wyłączył 23-letni trzykrotny medalista igrzysk w Rio - gimnastyk Max Withlock. - Wracamy za godzinę - zaśmiał się, po czym obraz zniknął.

 

Działanie ITV to element ogólnokrajowej kampanii "I Am Team GB", w ramach której sobota ma być "największym sportowym dniem w historii narodu".

 

 

 

Wraz z National Lottery, głównym sponsorem drużyny olimpijskiej Team GB, telewizja zorganizowała kilkaset wydarzeń na terenie całego kraju, w których Brytyjczycy mogą bezpłatnie uprawiać sport i brać udział w treningach z medalistami i olimpijczykami z Rio.

 

52-metrowy rozbieg w ogrodzie

 

Greg Rutherford, który reprezentował Wielka Brytanię w skoku w dal, otworzył dla swojej lokalnej społeczności... swój przydomowy ogródek, w którym ma skocznię z 52-metrowym rozbiegiem.

 

- Najważniejsze dla mnie jest to, żebyśmy zaangażowali dzieciaki - tłumaczył. - Żyjemy w czasach, w których wokół nas jest tyle rozpraszaczy, innych atrakcji, które można robić, podczas gdy ja przez całe dzieciństwo wspinałem się na drzewa i biegałem po dworze.

 

 

 

Jego koleżanka z reprezentacji, wioślarska mistrzyni olimpijska Helen Glower zorganizowała w Reading dzień otwarty dla osób zainteresowanych jej dyscypliną.

 

Taniec brzucha Withlocka

 

Rozpoczynający akcję Withlock prosto ze studia ITV udał się do hali Copperbox we wschodnim Londynie, która była jedną z aren igrzysk w 2012 roku. Gimnastyk weźmie tam udział w treningu piłki ręcznej i tańca brzucha.

 

Organizatorzy spodziewają się, że łącznie w akcji weźmie udział kilkaset tysięcy osób.

 

Jednocześnie w mediach społecznościowych obie firmy zachęcają do udostępniania zdjęć selfie po treningu w ramach "sprawdzania formy Team GB". W akcji bierze też udział kilkudziesięciu celebrytów.

 

Brytyjczycy zaskoczyli świat, zdobywając w Rio 67 medali, w tym 27 złotych, 23 srebrne i 17 brązowych, To ich najlepszy wynik od igrzysk z 1908 roku, które były rozgrywane w Londynie. W Brazylii zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, za Stanami Zjednoczonymi, a przed Chinami.

 

PAP

 

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie