Samochody za medal w Rio - rosyjscy sportowcy otrzymali nagrody

Sport
Samochody za medal w Rio - rosyjscy sportowcy otrzymali nagrody
PAP/EPA/Yuri Kochetkov

Rosyjscy medaliści igrzysk w Rio de Janeiro otrzymali w nagrodę za osiągnięte wyniki samochody marki BMW. W Brazylii mocno okrojona liczebnie z powodu skandalu dopingowego ekipa Rosji z 270 zawodnikami zdobyła 56 medali, w tym 19 złotych.

Mistrzowie olimpijscy cieszą się modelem X6, srebrni - X5, a brązowi - X3. Kluczyki dostali na Kremlu podczas uroczystego przyjęcia wydanego przez prezydenta Władimira Putina. Samochody są tradycyjnie w kolorze białym i mają symbole olimpijskie.

 

Za Londyn Audi, za Soczi Mercedes


Po raz kolejni medaliści IO otrzymali jako premie za wyniki sportowe samochody. Najlepsi w Londynie zostali obdarowani autami marki Audi, a ci, którzy stanęli na podium podczas zimowych igrzysk w Soczi - Mercedesami.


W związku ze skandalem dopingowym w Rosji Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wnioskowała do MKOl o całkowite wykluczenie sportowców "Sbornej" z udziału w igrzyskach. Władze ruchu olimpijskiego nie zdecydowały się jednak na taki krok, a decyzje dotyczące poszczególnych dyscyplin scedowały na międzynarodowe federacje.

 

Wielu rosyjskich sportowców nie wystartowało


W Rio de Janeiro zabrakło z tego powodu m.in. lekkoatletów (oprócz skoczkini w dal Darii Klisziny, na start której zgodę wyraził Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu), sztangistów, a także niektórych z pływaków, wioślarzy, kajakarzy, zapaśników czy kolarzy.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie