Prezesem Wisły Kraków została Marzena Sarapata

Sport
Prezesem Wisły Kraków została Marzena Sarapata
PAP/Stanisław Rozpędzik

Marzena Sarapata została nowym prezesem Wisły Kraków SA, która ma w swojej gestii m.in. ekstraklasową drużyną piłkarską - poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej członek rady nadzorczej spółki Robert Szymański.

We wtorek właścicielem 100 procent akcji wspomnianej spółki zostało Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Zdecydowało się na zakup ze względu na kłopoty Jakuba Meresińskiego, który nabył piłkarską "Białą Gwiazdę" pod koniec lipca.

 

Przywrócić "godność klubowi"


Jak powiedziała Sarapata, najważniejszymi celami są poprawianie finansów spółki, odzyskanie zaufania, przywrócenie "godności klubowi".


- Nie mamy nic wspólnego z poprzednim właścicielem - podkreśliła pani prezes.


Jak poinformował rzecznik krakowskiego klubu Damian Juszczyk, pani Sarapata jest radcą prawnym, absolwentką studiów z dziedziny zarządzania organizacjami sportowymi, w przeszłości było członkiem zarządu Towarzystwa Sportowego.


Nowy wiceprezes klubu Daniel Gołda powiedział, że zarząd nie stawia przed trenerem ekstraklasowego zespołu Dariuszem Wdowczykiem minimalnych wymagań.

 

"Gramy o europejskie puchary"


- Na pewno oczekujemy, że znajdziemy się z górnej ósemce tabeli po 30. kolejce spotkań. Trzeba pamiętać też o Pucharze Polski. To także droga do europejskich pucharów, a my wciąż w nim gramy. Chcemy go zdobyć - powiedział wiceprezes.


Podkreślił, że szkoleniowiec ma "pełne zaufania" nowego zarządu.


Na temat transferów powiedział, że one lubią ciszę: - Nie chciałbym wypowiadać się na temat personaliów - dodał Gołda.


Piłkarze "Białej Gwiazdy" bardzo słabo radzą sobie w ekstraklasie. W pierwszej kolejce pokonali Pogoń Szczecin 2:1, potem jednak ponieśli pięć porażek i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W piątek o godz. 20.30 na swoim stadionie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie