Górnicy śmiertelnie pobili wiceszefa MSW Boliwii

Świat
Górnicy śmiertelnie pobili wiceszefa MSW Boliwii
Reuters/FIDES National Agency

Wiceminister spraw wewnętrznych Boliwii Rodolfo Illanes został w czwartek (czasu lokalnego) śmiertelnie pobity przez protestujących górników - poinformowały władze w La Paz. Do zdarzenia doszło w mieście Panduro, położonym 165 km na południe od stolicy kraju. W związku z zabójstwem wiceszefa MSW aresztowano około 100 osób.

- Illanes został "bestialsko pobity" na śmierć przez strajkujących górników - powiedział szef resortu obrony Reymi Ferreira w telewizji Red Uno. - Ta zbrodnia nie ujdzie (sprawcom - red.) bezkarnie - dodał. Szef MSW Carlos Romero oświadczył, że "wszystkie przesłanki" wskazują na to, iż jego zastępca został zamordowany w "tchórzliwym i brutalnym ataku". Zażądał od górników, by przekazali władzom ciało zabitego ministra.

 

Porwany i poddany torturom


Wcześniej szef MSW informował, że jego zastępca został porwany wraz z ochroniarzem w Panduro i był poddawany torturom. Nie mógł jednak potwierdzić doniesień mediów, które już wcześniej informowały o śmierci Illanesa.


Niedawno w starciach z policją zginęło dwóch protestujących górników, co - jak wskazuje AP - najprawdopodobniej przyczyniło się do podsycenia napięć wśród strajkujących.

 

Wiceminister miał rozpocząć dialog z górnikami


55-letni Illanes udał się do Panduro w czwartek rano, aby rozpocząć dialog z górnikami, którzy od poniedziałku blokowali autostradę, domagając się m.in. podwyżek oraz lepszych warunków pracy.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie