Aresztowani trzej podejrzani o gwałt zbiorowy we Wrocławiu

Polska
Aresztowani trzej podejrzani o gwałt zbiorowy we Wrocławiu
KWP Wrocław

Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o udział w gwałcie zbiorowym, do którego doszło we Wrocławiu przed kilkoma miesiącami. Zebrane materiały dowodowe i opinie biegłych potwierdziły, że pokrzywdzonej mogła zostać podana tzw. "pigułka gwałtu". Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Grozi im 12 lat więzienia.

Jak wynika z ustaleń policjantów, do zdarzenia doszło pod koniec 2015 roku. Po imprezie w jednym z nocnych klubów w okolicy wrocławskiego Rynku pokrzywdzona spotkała sprawców, którzy w rozmowie nakłonili ją do kontynuacji zabawy już u nich w mieszkaniu.

 

Kobieta w trakcie przyjęcia straciła przytomność. Gdy odzyskała świadomość okazało się, że została zgwałcona.


Specjalistyczne opinie toksykologiczne nie wykluczają możliwości, że działanie alkoholu, pod wpływem którego znajdowała się pokrzywdzona, mogła spotęgować podaną jej w trakcie spotkania tzw. "pigułkę gwałtu".


Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 21 do 25 lat. Najmłodszy z zatrzymanych usłyszał jeszcze zarzut kolejnego gwałtu na pokrzywdzonej, już po tym zdarzeniu. Mężczyzna ten podejrzany jest także o wykorzystanie stanu bezradności, w jakim znajdowała się inna kobieta w celu doprowadzenia jej do obcowania płciowego. 

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie