Wybiorą "Miss Mleka" spośród kandydatek z branży mleczarskiej

Kultura
Wybiorą "Miss Mleka" spośród kandydatek z branży mleczarskiej
Fundacja PROCIBUS

Musi mieć więcej niż 18 i mniej niż 30 lat, być absolwentką lub studentką kierunków związanych z branżą mleczarską, pracować w gospodarstwie rolnym produkującym mleko, wywodzić się z rodziny o tradycji mleczarskiej albo działać na rzecz propagowania zdrowego żywienia. Zwyciężczyni oprócz korony miss dostanie możliwość reprezentowania "tradycyjnej gałęzi polskiego przemysłu spożywczego".

Chętne do zdobycia tytułu Królowej Mleka, swoje kandydatury mogą zgłaszać do 30 września. Kolejną miss, która za zadanie będzie miała promować walory wyrobów z mleka i całej rodzimej branży mleczarskiej, m.in. spotykając się z uczniami polskich szkół i zachęcając ich do picia mleka, poznamy w listopadzie.

 

Królowa Mleka wybrana w tym roku będzie trzecią noszącą ten tytuł w Polsce.

 

Rok temu tytuł zdobyła Agnieszka Zaborska, doktorantka z wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

 

"Mleko jest fantastycznym, naturalnym i zdrowym pokarmem, dlatego spodobała mi się idea projektu Królowa Mleka i postanowiłam wziąć w nim udział" - napisała na facebookowym profilu wyborów miss.

 

Organizatorzy konkursu chwalą się, że wciąż panująca Królowa Mleka, Agnieszka Zaborska, w ramach pełnienia obowiązków miss z okazji ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Mleka, w Sejmie częstowała posłów z komisji rolnictwa, innych parlamentarzystów i członków rządu szklanką mleka.

 

polsatnews.pl

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie