Mundury na bazie tradycji Żołnierzy Wyklętych? Rzecznik MON: są takie plany

Polska
Mundury na bazie tradycji Żołnierzy Wyklętych? Rzecznik MON: są takie plany
Polsat News

W Biurze ds. Obrony Terytorialnej MON trwają prace nad stworzeniem wzoru mundurów galowych dla wojsk OT bazujących na tradycji Żołnierzy Wyklętych - informuje Defence24.pl. W rozmowie z portalem mówi o tym rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. - Jest to jednak jeszcze w sferze planów - dodał.

Projekt munduru miał być już konsultowany z organizacjami proobronnymi. Decyzja ws. ewentualnego wdrożenia projektu w życie jeszcze jednak nie zapadła.

 

- Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wyposażani będą we wzory umundurowania, które obecnie występują w Siłach Zbrojnych RP (dotyczy to umundurowania galowego, jak i polowego). Ponadto informuję, że w Biurze ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej powstała inicjatywa opracowania i wdrożenia dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej munduru galowego, nawiązującego do tradycji oraz pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to jednak jeszcze w sferze planów - powiedział Misiewicz.

 

Wojska Obrony Terytorialnej mają stanowić nowy, piąty rodzaj polskich sił zbrojnych. Docelowo mają liczyć 35 tys. żołnierzy.

 

defence24.pl

pr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze