Szósty sezon "Pielęgniarek" już od 29 sierpnia w Telewizji Polsat

Kultura
Szósty sezon "Pielęgniarek" już od 29 sierpnia w Telewizji Polsat
Polsat

W nowym sezonie serialu paradokumentalnego "Pielęgniarki" czeka dawka burzliwych emocji, rozterek, głęboko skrywanych tajemnic i wielkich namiętności! Na oddziałach szpitalnych rozegrają się ludzkie dramaty, a pacjenci, ich rodziny i znajomi zmierzą się z trudnościami, jakie zgotował im los. Ich historie to złamane serca, utracone nadzieje, głębokie rany, które być może już nigdy się nie zagoją.

W najnowszym sezonie serialu "Pielęgniarki" widzowie poznają historię 17-letniego Bartka, który włamał się do sklepu spożywczego. Tam zaatakował go właściciel lokalu, a chłopak uciekając zranił się w głowę. Bartek nie chce być w szpitalu, majacząc wspomina o kimś, kto potrzebuje jego pomocy, w końcu podejmuje próbę ucieczki z oddziału. Jak się okaże, nie bez przyczyny.

 

Ból pleców, narkotyki i tętniak

 

Kolejnym pacjentem jest starszy od niego o kilka lat Michał, który drugi już raz trafił do szpitala z silnym bólem pleców. Zaskakuje fakt, że bóle te w obu przypadkach wystąpiły w sytuacji, gdy między nim a jego dziewczyną Moniką miało dojść do pierwszego razu. Z kolei na oddział dziecięcy trafi nastoletnia Paulina, która zasłabła w dyskotece, będąc pod wpływem narkotyków. Dlaczego, przykładna do tej pory uczennica i dobrze sprawująca się córka sięgnęła po zakazane używki? Czy zrobiła to dla swojego chłopaka?

 

W innym odcinku opowiemy historię Jagody, która znalazła się w szpitalu z powodu niepokojąco silnego bólu głowy. Lekarze szybko stawiają diagnozę: to tętniak, wymagający natychmiastowej operacji. Czy kobieta ją przeżyje? Poznamy też historię Janka, dobrze zapowiadającego się młodego piłkarza, który złamał nogę podczas treningu. Czy to złamanie może oznaczać koniec jego kariery?

 

Roma rozpoczyna pracę

 

Zawód pielęgniarki to praca z ludźmi, ale także umiejętność radzenia sobie z ich emocjami. W każdym odcinku poznamy inną poruszającą historię, ale stały pozostaje zespół dziewięciu pielęgniarek - pierwszoplanowych bohaterek tej opowieści: Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka oraz jej zespół: Anna Rogowska, Ewa Dąbrowska, Małgosia Paprocka, Jadwiga Leśniak, Lucyna Korzecka, Danusia Wieczorek i Daga Kornacka. W szóstej serii "Pielęgniarek" w szpitalu zaczyna pracę Roma Kwiatkowska - pielęgniarka ze specjalizacją epidemiologiczną.

 

 

Wiele zmian w życiu zawodowym czeka również Julitę i jej wierny zespół pielęgniarek. Jedna z nich zostanie przeniesiona na nowo otwarty oddział neurochirurgii. Czy da sobie radę z ogromem nieszczęścia i tragedii z jakimi będzie miała do czynienia na co dzień? Nowym nabytkiem kadrowym okaże się przystojny ortopeda, Borys Nowacki. Czy młody lekarz zawróci w głowie którejś z pielęgniarek? A może to jedna z nich sprawi, że pan doktor zacznie poważnie myśleć o tym, by się ustatkować?

 

Twarz anioła,... dusza demona

 

Dużo zamieszania i szumu narobi również Roma Kwiatkowska - nowa pielęgniarka o twarzy anioła i... duszy demona. Roma jest młoda i ambitna ale za nic ma zasady i reguły fair play. W przyszłości chce zająć fotel pielęgniarki naczelnej i ma zamiar bez skrupułów dążyć do celu. Jak w tej sytuacji zareagują pozostałe pielęgniarki? Czy stanowisko Julity jest zagrożone? Czy Roma wprowadzi własne zasady gry na oddziałach? W rolę przebiegłej Romy wcieliła się Anna Lucińska, pani detektyw znana widzom Polsatu z serialu "Malanowski i Partnerzy".

 

Zmianom w życiu zawodowym towarzyszą także nowości w życiu prywatnym pielęgniarek. Do pracy po urlopie macierzyńskim wraca Danusia. Jak odnajdzie się świeżo upieczona mama w tej nowej rzeczywistości? Sporą niespodziankę przygotuje dla swojej Jadzi Ryszard. Pytanie tylko, jak zareaguje na nią jego ukochana? Z kolei Ewa będzie musiała radzić sobie z dochodzącym do siebie po wypadku samochodowym Hubertem i zazdrosnym o zbytnią zażyłość między nimi Kubą. Do szpitala wróci również Greg Kowalczyk, Polonus i masażysta, którego poznaliśmy w poprzednim sezonie. Jaki jest powód jego przyjazdu do Polski i czy zostanie tu na stałe?

 

Bomba w życiu Julity

 

Największa bomba wybuchnie jednak w życiu Julity - nieoczekiwanie i w bolesny sposób. Czy pielęgniarka naczelna otrząśnie się z ciosu, jaki zada jej okrutny los? Odpowiedzi na te i inne pytania już jesienią w Polsacie!

 

"Pielęgniarki" na zlecenie Telewizji Polsat produkuje firma ATM. Pierwszy odcinek nowego sezonu serialu zadebiutuje 29 sierpnia w Telewizji Polsat. Produkcja będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 12:00.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie