Miejski rower pękł na pół. Ranny został mężczyzna, który go wypożyczył

Polska
Miejski rower pękł na pół. Ranny został mężczyzna, który go wypożyczył
Mazowiecka Grupa Drogowa Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Warszawie. Miejski rower Veturilo, wypożyczony przez mężczyznę, w czasie jazdy dosłownie rozpadł się. Maciej Tatarynowicz, komendant główny Mazowieckiej Grupy Drogowej Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które udzieliło rannemu pomocy i poinformowało o sprawie, powiedział polsatnews.pl, że pechowy użytkownik Veturilo ma rozbitą głowę i rany twarzy.

Choć Michał Dąbrowski, rzecznik firmy Nextbike obsługującej Veturilo przyznał, że "rower był w tym sezonie kilkukrotnie serwisowany i wielokrotnie sprawdzany przez serwisantów, jednak nigdy nie stwierdzono większych problemów technicznych", wypadek, do którego doszło w Warszawie okazał się dość poważny.

 

Dlatego, zgodnie z radą przedstawicieli Veturilo, przed każdym wypożyczeniem roweru, należy sprawdzić jego stan techniczny, "a w razie stwierdzonych problemów od razu zgłosić je poprzez telefon lub mail do Centrum Kontaktu lub wiadomość na fanpage'u".

 

Wypadek na rowerze Veturilo, w którym ranny został jego użytkownik, to nie pierwsze tego typu zdarzenie w Warszawie. Dwa lata temu pękła rama w jednym z rowerów i jadący nim 19-latek doznał urazu prącia. 

 

polsatnews.pl, Transport Publiczny

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie