Rosyjscy przemytnicy wyremontowali drogę do granicy z Białorusią

Świat
Rosyjscy przemytnicy wyremontowali drogę do granicy z Białorusią
Pixabay/Unsplash/CC BY 2.0

Przedstawiciele Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB) poinformowali agencję TASS, że nieznani sprawcy "wyremontowali drogę gruntową - wykonali podsypkę, poszerzyli pas drogowy, wykonali zatoczki i miejsca do zawracania, żeby po drodze mógł jeździć ciężki sprzęt". Okazało się, że drogę wyremontowali przemytnicy, gdyż stracili nadzieję, że kiedykolwiek uczynią to władze.

Funkcjonariusze FSB z wydziału ochrony granicy w obwodzie smoleńskim nie ukrywali zdziwienia, kiedy natknęli się na świeżo wyremontowaną drogę gruntową prowadzącą z Rosji ku białoruskiej granicy. Zwłaszcza, że nie wiodła ona do przejścia granicznego "Krasnaja Gorka", ale omijała je szerokim łukiem.


Niestety FSB nie posiada odpowiednich kompetencji, aby ustawić na drodze zapory lub przekopać w niej rowy. Może tylko wziąć pod szczegółową obserwację ten strategiczny odcinek, na którym już wcześniej zatrzymano dziewięć tirów ze 175 tonami owoców z Polski, które są objęte rosyjskimi sankcjami spożywczymi.


Dlatego, chociaż "sprawcy remontu" są nieznani, nikt nie ma wątpliwości, że drogę naprawili przemytnicy, aby wozić nią z Białorusi zakazane zachodnie towary.


belsat.eu, tass.ru

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie