Pierwszy raz od kilku lat paw wykluł się w warszawskich Łazienkach

Kultura
Pierwszy raz od kilku lat paw wykluł się w warszawskich Łazienkach
Paweł Czarnecki/łazienki-krolewskie.pl

W Łazienkach Królewskich w Warszawie wykluł się w paw. Pracownicy Łazienek Królewskich z radością zaprezentowali nowego podopiecznego w mediach społecznościowych, gdyż wykluwanie się pawi w Łazienkach Królewskich to dość rzadkie zjawisko. Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka lat temu.

Młody ptak jest zdrowy i dopisuje mu apetyt. Chętnie je gotowane jajka i ziemniaki. Paw wykluł się w połowie sierpnia, ale pracownicy  Łazienek Królewskich, zanim ogłosili informację publicznie, chcieli mieć pewność, że ptak sobie poradzi i przetrwa. Pawie w Łazienkach wykluwają się rzadko. Ostatnie pisklę przyszło na świat przed kilku laty. Ptaki mają licznych wrogów, w ogrodach zagrażają im wrony siwe i lisy.


Mały paw opuścił jajo na wyspie, na której znajduje się scena Amfiteatru. Samica przeprowadziła młodego pawia na ląd kilka dni po wykluciu. Pisklę z matką trafiły do woliery, w której pozostaną przez najbliższe trzy miesiące.

 

 

W Łazienkach Królewskich żyje obecnie dziewięć pawi: cztery samce i pięć samic. Średnia długość życia tych ptaków wynosi 18 lat.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie