"Niebieska Linia" dla cudzoziemców już działa. Można uzyskać pomoc po angielsku i rosyjsku

Polska
"Niebieska Linia" dla cudzoziemców już działa. Można uzyskać pomoc po angielsku i rosyjsku
raindog808/Flickr.com

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozpoczęło prowadzenie konsultacji telefonicznych dla cudzoziemców. Porady i wsparcie w języku angielskim można uzyskać w każdy poniedziałek; w języku rosyjskim - we wtorek.

- Ta inicjatywa chodziła nam po głowie od czasu, kiedy kilka lat temu biuro do spraw uchodźców zwróciło się do nas o pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą i z alkoholem w ośrodkach dla uchodźców - powiedział dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka.

 

- W Polsce przebywa bardzo wielu cudzoziemców. Ten telefon służy temu, aby móc rozmawiać o sprawach i problemach, które ich bolą - dodał.

 

Jak zadzwonić

 

"Niebieska Linia" dla ofiar lub świadków przemocy w rodzinie działa pod numerem 801 12 00 02. Porady i wsparcie można uzyskać w każdy poniedziałek (język angielski) i wtorek (język rosyjski) w godz. 18-22. Dzwoniący ponosi koszty jedynie pierwszego impulsu połączenia, według stawek operatora, z którego usług korzysta.

 

Infolinia powstała dzięki porozumieniu zawartemu w 2011 roku pomiędzy resortem sprawiedliwości, policją i Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z telefonicznej pomocy i konsultacji korzysta rocznie w sumie ok. 13 tys. osób.

 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie powstało w 1995 roku, jako placówka Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od blisko 20 lat realizuje zadania w szeroko pojętym zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i edukacji w tym obszarze.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie