Dwie osoby nie żyją, sześć zostało rannych. Wypadek w Małopolsce

Polska
Dwie osoby nie żyją, sześć zostało rannych. Wypadek w Małopolsce
Źródło: Gorlice.TV

W Korczynie (woj. małopolskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych. W wypadku zginęły dwie osoby, a sześć innych, w tym czworo dzieci, zostało poszkodowanych i przewiezionych do szpitali.

Do wypadku doszło w  niedzielę przed godziną 16:00 na Drodze Krajowej nr 28 na wysokości Korczyny. Na łuku drogi zderzyły się dwa auta: Opel na włoskich numerach rejestracyjnych, jadący w kierunku Gorlic oraz Audi poruszające się w stronę Jasła.  W obu samochodach podróżowały małżeństwa z dwójką dzieci.

 

Audi zostało zepchnięte do przydrożnego rowu. Kierowca auta poniósł śmierć na miejscu. Zginęła również jego żona jadąca na miejscu pasażera.

 

Dzieci podróżujące w Audi zostały przewiezione do szpitali w Krośnie i Gorlicach, jedno z nich przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Rodzina jadąca Oplem także trafiła  do szpitala. - Wszystkie cztery osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń. Z urazami kręgosłupa i nóg zostali przetransportowani do gorlickiego szpitala - wyjaśnił mł. bryg. Dariusz Surmacz ze straży pożarnej w Gorlicach.

 

W wypadku zginął także pies podróżujący w Oplu.

 

Na miejsce zdarzenia zostało skierowanych pięć zespołów ratownictwa medycznego oraz 40 strażaków.

 

polsatnews.pl, wideo: Gorlice.TV

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie