Połknął 40 noży. "Nie mógł im się oprzeć"

Świat
Połknął 40 noży. "Nie mógł im się oprzeć"
Reuters

Lekarze z miasta Amritsar w północno-zachodnich Indiach wydobyli z żołądka pacjenta 40 noży. Operacja trwała pięć godzin. 42-letni Hindus tłumaczył, że połknął ostre przedmioty, bo od kilku miesięcy odczuwał nieodpartą chęć ich zjedzenia.

42-letni policjant Surjeet Singh trafił na ostry dyżur w bardzo złym stanie. Skarżył się na silny ból brzucha, osłabienie i brak apetytu.

 

Po wstępnych badaniach, lekarze podejrzewali, że mężczyzna może mieć w brzuchu guza. Wykonano biopsję i badanie ultrasonografem. Wykazały one obecność obcych ciał w organizmie.

 

Podobał mu się ich smak


W końcu pacjent przyznał się, że w ostatnim okresie połykał ostre noże, bo przypadł mu do gustu ich smak i "nie mógł się im oprzeć". Po pięciogodzinnej operacji udało się wyjąć z ciała pacjenta aż 40 noży, choć sam pacjent twierdził, że było ich tylko 28.

 

Dyrektor szpitala, w którym przeprowadzono nietypowy zabieg, przyznał w rozmowie z "India Today", że "to najdziwniejsza sprawa z jaką miał do czynienia w swojej 20-letniej karierze". 

 

- Początkowo nie mieliśmy pojęcia, co dolega pacjentowi. Wykonaliśmy zdjęcia ultrasonografem. Myśleliśmy, że to jakiś rodzaj nowotworu. Dopiero wtedy mężczyzna stwierdził, że połyka noże - powiedział dr Jitinder Malhotra.

 

Zostanie skierowany na badania psychiatryczne

 

Według lekarzy, 42-latek najprawdopodobniej cierpi na zaburzenia psychiczne. W najbliższym czasie ma być skierowany na specjalistyczne badania.

 

To już kolejny nietypowy przypadek, z którym musieli uporać się chirurdzy w tym roku. W Wielkiej Brytanii z brzucha pacjentki wyjęto ogromną kulę włosów, która tkwiła w jej żołądku od ponad siedniu lat.

 

India Today, BBC

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie