Niemiecka dziennikarka: w Warszawie jest jak w Nowym Jorku

Polska
Niemiecka dziennikarka: w Warszawie jest jak w Nowym Jorku
Radek Kołakowski/Flickr.com
Warszawa

"Polska zaskakuje, jest nowoczesna i ma dobrą infrastrukturę" - napisała Melissa Ludstock, redaktorka regionalnego dziennika "Donau Kurier". Dziennikarka wybrała się na urlop "inny niż wszystkie" właśnie do Polski.

Cytowana przez Deutsche Welle Niemka chwali już samą podróż do Polski i "wygodne pociągi dalekobieżne", które dodatkowo są "tanie, nowoczesne i czyste".

 

Pociągi lepsze niż w Niemczech

 

Według Ludstock pociągi klasy Premium InterCity Express to "uczta dla ciała i ducha". Napoje są darmowe, a pociągi są wyposażone w wygodne siedzenia i lampki do czytania, w tle gra muzyka poważna. Niemka dodała, że takiego komfortu "na próżno szukać w Niemczech".

 

"Dziewicza natura, wieżowce i serdeczni ludzie" to kolejne plusy, które wylicza niemiecka dziennikarka. W jej opinii w dużych miastach nietrudno o pokój w dobrej cenie. Do Polski można jechać zupełnie bez planowania.

 

Jak w Nowym Jorku - chyba że w barze mlecznym

 

Ludstock zachwala także bary mleczne, w których można spróbować polskiej kuchni. Na dodatek nie trzeba znać polskiego - w dużych polskich miastach "niemal każdy włada" angielskim.

 

Sama stolica Polski Niemce przypomina... Nowy Jork. Wpływ na to mają wieżowce, centra handlowe, wielopasmowe ulice i nowoczesne stacje metra.

 

Niemka na koniec zauważa, że Polska to jednak nie tylko duże miasta i wieżowce. Poleca wszystkim wyprawę na nadbałtyckie plaże oraz Mazury.

 

dw.com, Donau Kurier

pr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze