Nagroda "Mediów Dobroczynności" dla Wydarzeń i Polsat News

Polska
Nagroda "Mediów Dobroczynności" dla Wydarzeń i Polsat News
Wydarzenia
Jarosław Gugała

Zarząd Fundacji "Pomaganie jest trendy", która wręcza nagrodę, przyznała ją za zaangażowanie stacji w budowanie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu w ciągu ostatnich trzech lat.

Poruszanie problemu autyzmu - w takich programach jak "Nowy Dzień z Polsat News" - nie tylko uwrażliwia na chorobę, ale i skłania do obserwacji zachowań dzieci, co przekłada się na postawienie diagnozy we wczesnym etapie rozwoju i pozwala na rozpoczęcie szybkiej terapii. Daje to możliwość zniwelowania objawów autyzmu nawet do 100 proc.

 

Według amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention (Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom) liczba dzieci dotkniętych autyzmem z roku na rok jest coraz większa.

 

Nagroda "Mediów Dobroczynności" przyznana została przez Fundację "Pomaganie jest trendy" po raz pierwszy. Do tej pory nagrody "Mecenasów Dobroczynności" otrzymywały gwiazdy i uczestniczący w projekcie dziennikarze. Wśród nagrodzonych tym tytułem są również dziennikarze Telewizji Polsat i Polsat News: Karolina Szostak, Maciej Stroiński i Krzysztof Ibisz.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie