Dramat francuskiego chodziarza. Szedł po złoto, przegrał z biegunką

PAP/EPA/Bernd Thissen
Yohann Diniz

Yohann Diniz przez długi czas prowadził w wyścigu na 50 kilometrów w chodzie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Francuz miał jednak na trasie problemy fizjologiczne i ostatecznie zajął 8. miejsce.

Diniz na trasie zmagał się z biegunką i załatwił swoje potrzeby fizjologiczne... w trakcie chodu, co nie umknęło uwadze kibiców i kamer. Później jednak znów miał problemy na trasie. Tym razem zemdlał. Ostatecznie zdołał się pozbierać i kontynuował walkę. Z powodu swoich problemów zdrowotnych stracił jednak szansę na zwycięstwo.

Francuz jest aktualnym rekordzistą świata w chodzie na 50 km i 20 km. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Europy i raz wicemistrzostwo świata.

Co ciekawe, Diniz miał również problemy na trasie olimpijskiej w 2008 roku w Pekinie. Tam wycofał się z powodu silnego bólu obu nóg i brzucha.

W chodzie startowali także Polacy, którzy zajęli 14., 21. i 23. miejsce. Ostateczne wyniki chodu na 50 km mężczyzn: