Pożar na kempingu Le Signol na francuskiej wyspie Oleron. Ok. 1500 turystów ewakuowano

Świat
Pożar na kempingu Le Signol na francuskiej wyspie Oleron. Ok. 1500 turystów ewakuowano
pompiersparis.fr

Ogień zauważono ok. godz. 2:30 w piątek. Palił się jeden z drewnianych domków kempingu w miejscowości Saint-Georges-d'Oléron. Gdy strażacy przyjechali na miejsce pożar zagrażał kolejnym drewnianym domom i przyczepom. Cztery osoby - rodzice, ich 5-letnia córka oraz strażak - zatruły się dymem i zostały przewiezione do szpitala.

Jak opowiada jeden ze świadków, najpierw usłyszał krzyk: "Pożar. Pożar". Ktoś inny odkrzyknął, żeby  nie hałasować w nocy i nie robić żartów. Ale wkrótce ogień pojawił się na zewnątrz jednego z domków.

 

- Było olbrzymie zamieszanie. Wiele osób już spało, trzeba było pukać do kolejnych domków i przyczep i budzić ludzi - opowiada inny świadek. - Gdy przyjechali strażacy, kazali wszystkim odjechać jak najdalej.

 

Paliło się przez kilka godzin

 

Według strażaków, ok. godz. 7 pożar został opanowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną był wybuch butli z gazem.

 

Ogień spowodował wiele szkód. Zapaliło się dziewięć domów, cztery z nich spłonęły. Podobnie jak dwa auta i wiele drzew. Ogień objął powierzchnię ok. 500 metrów kwadratowych. Na miejscu nie ma prądu. Ratusz szuka miejsc dla ok. 100 turystów (34 rodzin), którzy nie mogą wrócić na kemping.

 

Śledztwo prowadzi miejscowa żandarmeria.

 

lefigaro.fr leparisien.fr

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie