Na emeryturę najlepiej do Białegostoku. Według Amerykanów

Polska
Na emeryturę najlepiej do Białegostoku. Według Amerykanów
Flickr/BernieCB/CC BY-ND 2.0

Amerykański portal o tematyce ekonomicznej "Insider Monkey" radzi czytelnikom, aby swoje "złote lata" spędzili w Polsce. W rankingu 10. najlepszych miast na emeryturę w naszym kraju na miejscu pierwszym znalazł się Białystok. W rankingu brano pod uwagę jakość usług medycznych, statystyki dotyczące przestępczości oraz przede wszystkim koszty utrzymania.

Zagraniczni emeryci wykazują coraz większe zainteresowanie naszym krajem. Jednym z głównych powodów mają być ceny, bo "Polska jest po prostu tania".

 

Jednym z kryteriów rankingu była też służba zdrowia. Portal zaznacza, że finansowane przez rząd ubezpieczenie zdrowotne jest proste do uzyskania. Jedyną z wad w tym zakresie ma być ogólna jakość opieki zdrowotnej, która "nie jest na poziomie Niemiec, Włoch, czy Francji".

 

Zbadano również szczegóły dotyczące przestępczości oraz cen utrzymania. Określono, że Polska jest krajem stosunkowo bezpiecznym, mieszkania są tanie, a miesięczne wydatki na jedzenie wynoszą maksymalnie 140 dolarów.

 

Ostatni Wrocław

 

Na miejscu pierwszym króluje Białystok. Stolica Podlasia zwyciężyła dzięki stosunkowo dobrej jakości służby zdrowia, niskim cenom nieruchomości oraz wydatkom na żywność sięgającym 130 dolarów miesięcznie.

 

Cały ranking przedstawia się następująco:

 

1. Białystok

2. Łódź

3. Szczecin

4. Gdańsk

5. Lublin

6. Kraków

7. Warszawa

8. Katowice

9. Poznań

10. Wrocław

 

Insider Monkey

mr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie