"Przyjaciół chcę uspokoić, niechętnym podnieść ciśnienie". Boniek będzie ubiegał się o reelekcję

Sport
"Przyjaciół chcę uspokoić, niechętnym podnieść ciśnienie". Boniek będzie ubiegał się o reelekcję
PAP/Maciej Kulczyński

Zbigniew Boniek, pełniący od prawie czterech lat funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zapowiedział w piątek, że będzie kandydował w kolejnych wyborach na to stanowisko. Do zjazdu delegatów dojdzie 28 października.

"Mamy jeszcze wiele pomysłów i pracy do wykonania, dlatego będę kandydował" - powiedział Boniek, który o zamiarze ubiegania się o reelekcję poinformował na oficjalnej stronie związku. Umieścił też wpis na Twitterze.

 

 

Przed Euro 2016 we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału, urzędujący prezes nie składał oficjalnych deklaracji."Śmiać mi się chce, gdy słyszę, że jeśli wyjdziemy z grupy na Euro 2016, to ciężko będzie Bońka pokonać, a jeśli nie wyjdziemy, to nie wiadomo, czy będę kandydować. To nie ma żadnego znaczenia. A co ma? Muszę zobaczyć, co będzie się działo niżej, np. w wojewódzkich związkach. (...) Dla mnie bycie prezesem PZPN to przekazanie polskiej piłce tego, co się przez lata robiło" - mówił pół roku wcześniej w rozmowie z PAP.

 

Boniek został wybrany na prezesa PZPN 26 października 2012 roku. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Latę, który nie startował.

W drugiej turze Boniek pokonał wówczas Edwarda Potoka, Romana Koseckiego i Zdzisława Kręcinę.

 

PAP

kan/zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!