Warszawa: tir uderzył w barierę dźwiękochłonną

Polska
Warszawa: tir uderzył w barierę dźwiękochłonną
Polsat News

Tir uderzył w ekran akustyczny na trasie S8 w Warszawie. W zderzeniu ucierpiał kierowca, został zabrany do szpitala. Były duże utrudnienia w ruchu w kierunku węzła Konotopa, a korek zaczynał się już po drugiej stronie Wisły. Dwa pasy w kierunku Poznania były przez kilka godzin wyłączone z ruchu.

Na miejscu pracowali strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku. Swoje działania prowadziła również policja. Funkcjonariusze musieli ewakuować kierowcę z kabiny, ponieważ był zakleszczony.

 

- Do zdarzenia doszło około godz. 3:30 na Trasie Toruńskiej na wysokości ul. Księcia Janusza. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał na pobocze i uderzył w barierę dźwiękochłonną. Mężczyzna został ranny, pogotowie zabrało go do szpitala.  Ustalamy przyczyny, jak do tego doszło - powiedziała nam komisarz Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

 

- Pojazd aktualnie jest holowany. Straż pożarna zabezpiecza uszkodzone barierki, które grożą zawaleniu i stwarzają zagrożenie - informowała Jurkiewicz około godziny 8:20.

 

Początkowo zablokowane były trzy pasy w kierunku Poznania, a auta musiały poruszać się wyłącznie pasem awaryjnym. Po godzinie 7:30 będące na miejscu zdarzenia zastępy straży pożarnej umożliwiły przejazd jednym pasem. Na trasie powstał duży, ciągnący się przez kilka kilometrów korek, który zmalał po godzinie 10:00. Ostatecznie wszelkie utrudnienia zakończyły się o 11:30.

 

polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie