Syria: Polak skazany na karę śmierci za działalność terrorystyczną. MSZ: sprawdzamy to

Świat
Syria: Polak skazany na karę śmierci za działalność terrorystyczną. MSZ: sprawdzamy to
CCTV

Zatrzymany to 54-letni Leszek Panek z Wrocławia - donosi portal Inside Syria. Mężczyzna zaginął pod koniec ubiegłego roku. W lutym został zatrzymany podczas walk w pobliżu miasta Holm. Sąd wojskowy uznał, że jest zaangażowany w działalność terrorystyczną. - Weryfikujemy te doniesienia. Ze względu na dobro polskiego obywatela nie udzielamy innych informacji - dowiedział się polsatnews.pl w MSZ.

Panek miał zostać zatrzymany przez wojsko i postrzelony, gdy sięgał ręką do kieszeni. Według Inside Syria, Polak chciał pokazać żołnierzom swój paszport, ale wojskowi sądzili, że zamierza wyciągnąć broń, więc otworzyli ogień. 54-latek trafił do więzienia. Syryjski sąd skazał go na karę śmierci.

 

 

"Gazeta Wrocławska" informuje, że Panek jest dobrze znany w rodzinnym mieście. Jeździł tam swoim samochodem i głosił hasła nawołujące do nawrócenia i zapowiadał apokalipsę.

 

Według mediów, o zaginięciu Panka informowała na swojej stronie fundacja Itaka w grudniu ubiegłego roku. Obecnie na stronie fundacji nie ma wpisu o takim zaginionym.

 

Inside Syria, Gazeta Wrocławska

luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie