Rio: multimedaliści brytyjscy rodzą się 23 marca

Sport
Rio: multimedaliści brytyjscy rodzą się 23 marca
Jason Kenny zdobywca 3 złotych medali fot. PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO

Największe brytyjskie gwiazdy igrzysk olimpijskich: wioślarza Steve'a Redgrave'a, kolarzy torowych Chrisa Hoya i Jasona Kenny'ego oraz lekkoatletę Mo Faraha łączy... ten sam dzień urodzin. Złoci multimedaliści przyszli na świat 23 marca.

To wskazówka dla wszystkich rodziców, przynajmniej w Wielkiej Brytanii, którzy marzą o mistrzu olimpijskim - marcowa data urodzin może do tego predestynować.

 

Najmłodszy z multimedalistów z Wysp, 28-letni Kenny wywalczył w Rio de Janeiro trzy złote krążki - we wtorek w keirinie, a wcześniej w sprincie indywidualnym i drużynowym (łącznie ma ich sześć - dwa z Londynu z 2012 r. oraz jeden z Pekinu z 2008).

 

Sześć złotych medali olimpijskich wywalczył także 40-letni Hoy (Ateny 2004, trzy z Pekinu i dwa z Londynu), który w 2008 r. otrzymał tytuł szlachecki (sir), a karierę zakończył cztery lata temu.

 

Najstarszy z tego grona 54-letni Redgrave, także posiadający tytuł szlachecki, ma w dorobku pięć olimpijskich triumfów (Los Angeles 1984, Seul 1988, Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000).

 

Łupem biegacza Mo Faraha padły dwa złote medale w Londynie - na 5000 i 10 000 m oraz jeden w Rio de Janeiro na dłuższym z tych dystansów. Urodzony w stolicy Somalii Mogadiszu 33-letni lekkoatleta nie powiedział jednak ostatniego słowa w brazylijskich igrzyskach. W niedzielę pobiegnie na 5000 m i jest faworytem.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie