13-latek i pijany mężczyzna ofiarami gwałciciela w Toruniu

Polska
13-latek i pijany mężczyzna ofiarami gwałciciela w Toruniu
Flickr/Keith Allison/CC BY-SA 2.0

Toruńska policja zatrzymała 55-letniego mężczyznę podejrzanego o napaść o charakterze seksualnym na nastoletniego chłopca i pijaną osobę dorosłą. Zatrzymany to recydywista. Jak dowiedział się polsatnews.pl w prokuraturze toczy się wobec niego także postępowanie dotyczące zabójstwa.

Do ataków doszło 12 i 14 sierpnia w lasku na Górach Piekarskich nieopodal ulic Słowackiego i Kraszewskiego w Toruniu. Najpierw ofiarą gwałciciela padł nastolatek, a następnie mężczyzna, u którego napastnik wykorzystał stan upojenia alkoholowego.

 

Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach zatrzymano napastnika. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

Karany za podobne czyny

 

- Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany, prowadzimy przeciwko niemu postępowanie. Jest on podejrzany o przestępstwo o charakterze seksualnym - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl Judyta Głowacka, p.o. Prokuratora Rejonowego Toruń Centrum-Zachód.

 

55-latek był już wcześniej karany za podobne czyny i odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu do 15 lat więzienia - dodała Głowacka.

 

Przeciwko mężczyźnie toczy się także postępowanie karne dotyczące zabójstwa. Jak informuje Głowacka, w drugim postępowaniu również występuje wątek przestępstwa o charakterze seksualnym. Prokuratura nie podaje szczegółów w tej sprawie.

 

polsatnews.pl

 

 

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie