Rumuńska prokuratura zarzuca brytyjskiemu reporterowi fałszerstwo

Świat
Rumuńska prokuratura zarzuca brytyjskiemu reporterowi fałszerstwo
Pixabay/DBPhotoshare/Public Domain

Rumuńska prokuratura wszczęła w środę śledztwo przeciwko brytyjskiemu reporterowi telewizyjnemu i jego ekipie, podejrzewając, że dopuścili się oni fałszerstwa, przygotowując materiał o rzekomym sprzedawaniu przez Rumunów broni terrorystom.

Reporter Stuart Ramsay przygotował dla telewizji Sky News trwający nieco ponad minutę materiał, mający dokumentować taki nielegalny handel bronią. Na filmie, pokazanym przez Sky News, widać zamaskowanych mężczyzn, którzy w lesie wypakowują karabiny z furgonetki i mówią, że sprzedadzą je terrorystom.

 

Rumuńskie władze już w piątek zatrzymały "bohaterów" tego nagrania. Według prokuratury zeznali oni, że cała ta historia została zmyślona i że za występ przed kamerą dostali od Ramsaya 2 tysiące euro. Reporter zaprzecza.

 

Śledztwo wszczęto w związku z podejrzeniem, że reporter i jego ekipa stworzyli zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rumunii, rozpowszechniając nieprawdziwe informacje. Prokuratura podkreśla, że na filmie pokazana została posiadana legalnie zwyczajna broń myśliwska i karabinek AK47.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie