Rio 2016: przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego rezygnuje

Sport
Rio 2016: przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego rezygnuje
PAP/EPA/Tibor Illyes

Aresztowany przez policję w Rio de Janeiro przewodniczący Europejskiego Komitetu Olimpijskiego (EOC) Irlandczyk Patrick Hickey podjął decyzję o tymczasowym wycofaniu się z działalności we wszystkich strukturach światowego sportu.

Hickey zawiesił działalność z Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim (MKOl), gdzie był członkiem Komitetu Wykonawczego oraz w EOC.

 

Policja w Rio de Janeiro aresztowała go w związku z podejrzeniem o nielegalną sprzedaż biletów na zawody igrzysk - poinformowały brazylijskie media. 71-letni Hickey miał przekazywać wejściówki "konikom", którzy sprzedawali je później za wygórowane stawki. Wcześniej zatrzymano mężczyznę, który miał przy sobie 800 biletów, ale na razie nie wiadomo, czy był powiązany z Irlandczykiem.

 

Zatrzymany w hotelu

 

Hickey - jak relacjonują świadkowie - został zatrzymany w hotelu Windsor Marapendi pobliżu Parku Olimpijskiego i natychmiast został zabrany do szpitala. Policja wyprowadziła Irlandczyka z pokoju hotelowego w białym szlafroku, karetka czekała w pobliżu.

 

Reporter gazety Sao Paolo Estado Jamil Chade, który był na miejscu podczas zatrzymania, napisał, że wcześniej policja przeszukała hotelową restaurację i siłownię. Hickey'a znaleziono dopiero w pokoju syna.

 

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia

 

Pogotowie - jak napisał Chade - wezwano profilaktycznie, podczas zatrzymania nie stosowano przymusu fizycznego. Rzecznik policji dodał, że był to środek zapobiegawczy ze względu na podeszły wiek Irlandczyka.

 

Hickey jest byłym judoką i honorowym prezesem Irlandzkiej Federacji Judo. Szefem EOC był od 1989 roku. To z jego inicjatywy odbyły się w 2015 roku pierwsze igrzyska europejskie w Baku w Azerbejdżanie.

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie