Krzewy konopi zamiast narybku. Narkotyki w gospodarstwie rybnym warte ćwierć miliona zł

Polska
Krzewy konopi zamiast narybku. Narkotyki w gospodarstwie rybnym warte ćwierć miliona zł
CBŚP

Ponad 150 krzaków konopi i prawie 4 kg gotowej marihuany zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina. Plantacja konopi znajdowała się w gospodarstwie rybnym. Zatrzymano jej właściciela, 60-letniego mężczyznę, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Na plantację konopi w jednej z miejscowości w powiecie golubsko-dobrzyńskim trafili policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. Profesjonalną hodowlę ukryto w gospodarstwie rybnym. W miejscach przeznaczonych do hodowli narybku rosło 150 krzaków konopii. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli także prawie 4 kg gotowej marihuany.

 

Policjanci zabezpieczyli również przyrządy służące do produkcji narkotyku: specjalistyczne lampy, wentylatory i nawozy. Według wstępnych szacunków z plantacji uzyskać można było narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 250 tys. złotych.

 

Całością "opiekował" się mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnej uprawy konopi i został aresztowany na 3 miesiące. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

 

Nagranie policji z akcji zajęcia narkotyków poniżej.

 

 

polsatnews.pl

az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie