Kontrowersyjne decyzje sędziów. Polak stracił szansę na medal

Sport
Kontrowersyjne decyzje sędziów. Polak stracił szansę na medal
PAP/EPA/JAVIER ETXEZARRETA

Damian Zieliński (GK Piast Szczecin) zajął szóste miejsce w ostatniej konkurencji igrzysk olimpijskich w kolarstwie torowym - keirinie. Wyścig, który wcześniej był dwukrotnie przerywany, wygrał Brytyjczyk Jason Kenny, zdobywając w Rio de Janeiro swój trzeci złoty medal.

Sędziowie dwukrotnie przerywali rywalizację, ponieważ kolarze minimalnie wyprzedzali rozpędzającą ich dernę (motorower), zanim ta opuściła welodrom.

 

Trzej zawodnicy, którzy złamali przepisy, powinni zostać zdyskwalifikowani. W tej sytuacji za trzecim podejściem na starcie powinno stanąć trzech kolarzy, w tym Polak. Arbitrzy okazali się jednak pobłażliwi, w pierwszym przypadku dla późniejszych medalistów: Brytyjczyka Jasona Kenny i Malezyjczyka Azizulhasniego Awanga, w drugim dla Niemca Joachima Eilersa, który zajął ostatecznie czwarte miejsce.

 

Nie zdecydowano się jednak na dyskwalifikację, w efekcie zawody wygrał Kenny, który zdobył swój trzeci złoty medal na igrzyskach w Rio; srebro wywalczył Holender Matthijs Buchli, a brąz przypadł Awangowi.

 

Drugi z reprezentantów Polski Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz) zajął trzecie miejsce w finale B, kończąc olimpijskie zmagania na dziewiątej pozycji.

 

PAP, polsatsport.pl

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie