Rano dostał nagrodę za ratowanie tonącego. Po południu wyniósł nieprzytomnego z pożaru

Polska
Rano dostał nagrodę za ratowanie tonącego. Po południu wyniósł nieprzytomnego z pożaru
podlaska.policja.gov.pl

Kiedy policjant z Zambrowa (woj. podlaskie) odbierał w sobotę przed południem nagrodę za uratowanie tonącego z rąk wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, nie spodziewał się, że kilka godzin później znowu będzie narażał życie. Po południu funkcjonariusz bez wahania wszedł przez okno do płonącego mieszkania i wraz z kolegą wyniósł z niego nieprzytomnego 53-letniego mężczyznę.

W sobotnie przedpołudnie podczas obchodów uroczystości Święta Policji w Bielsku Podlaskim, wiceszef MSWIA wyróżnił dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

 

Nagroda od ministra

 

Nagrodę za szybką i sprawną akcję ratowania życia tonącemu w miejskim zalewie mężczyźnie minister wręczył sierżantowi sztabowemu Damianowi Grabowskiemu oraz starszemu sierżantowi Wojciechowi Chaberkowi.

 

Jeszcze tego samego sierżant Grabowski na służbie z innym policjantem otrzymał sygnał o dymie wydobywającym się z okna mieszkania w bloku na jednym z osiedli w Zambrowie.

 

Skoczył z dachu radiowozu i wyważył okno

 

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zauważyli gęsty dym wydobywający się spod zamkniętych drzwi. Wezwali straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

 

Gdy dowiedzieli się, że wewnątrz jest mężczyzna, policjanci zaczęli wyważać drzwi. Były zablokowane, dlatego uznali, ze trzeba wejść przez okno. Sierż. sztab. Grabowski z dachu radiowozu wskoczył na parapet, wyważył okno, dostał się do środka i odblokował drzwi mieszkania.

 

W środku leżał nieprzytomny mężczyzna, a z kuchni wydobywały się płomienie. Policjanci ewakuowali mężczyznę, odcięli dopływ gazu i ugasili ogień.

 

Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali 54-letniego zambrowianina pogotowiu ratunkowemu. Życiu uratowanego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

polsatnews.pl

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie