Policjant ponad kilometr jechał na masce samochodu

Świat
Policjant ponad kilometr jechał na masce samochodu
Reuters

Chiński funkcjonariusz próbował zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Kierowca znajdujący pod wpływem narkotyków nie zamierzał jednak ustąpić i uderzył w policjanta, który przez ponad kilometr jechał uczepiony maski samochodu. Choć przestępcy w końcu udało się uciec pieszo, odwaga i upór policjanta zrobiła na nim takie wrażenie, że sam później zgłosił się na policję.

Policjant podczas patrolu na jednej z ulic miasta Liaoyuan w północno-wschodnich Chinach, w prowincji Jilin dostrzegł kierowcę, którego jazda w wzbudziła podejrzenia. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać pojazd do kontroli.

 

Kiedy mundurowy wyszedł do pojazdu, kierowca ruszył wprost na niego. Dzielny policjant - skoczył ma maskę i chwycił się wycieraczek. Przez ponad kilometr kierujący próbował zrzucić funkcjonariusza. W końcu przestępca zatrzymał samochód i... uciekł pieszo.

 

Po kilku godzinach uciekinier sam zgłosił się na policję. Przyznał, że uciekał, bo był pod wpływem narkotyków, które wcześniej znaleziono w jego aucie.

 

Reuters

 

 

wjk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie