Młoda para okradziona w czasie wesela. Z sejfu zniknęło 30 tys. zł. Policja szuka złodzieja

Polska

Tuż przed północą, kiedy nowożeńcy bawili się na weselu pod Pruszczem Gdańskim (woj. pomorskie), pod hotel podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich stał na czatach przed budynkiem, a drugi poszedł prosto do apartamentu wynajmowanego przez młodą parę. Tam okradł sejf z kopertami, w których były pieniądze podarowane przez weselnych gości. O pomoc w schwytaniu złodziei prosi policja.

Do kradzieży doszło późnym wieczorem 9 lipca. Kiedy młoda para wraz z około setką gości bawiła się na weselu zorganizowanym w hotelu w Cedrach Wielkich, niepostrzeżenie do pokoju zajmowanego przez nowożeńców wszedł włamywacz. Mężczyzna otworzył sejf, w którym jak poinformował "Dziennik Bałtycki" było około 30 tys. złotych. Oprócz banknotów miały w nim znajdować się także kupony Lotto. Złodzieje uciekli z łupem. Dopiero rano nowożeńcy zorientowali się, że ktoś ukradł koperty.

 

Nagrani przez monitoring

 

W sali weselnej są kamery monitoringu, które zarejestrowały podejrzane osoby. Podejrzenie funkcjonariuszy policji budzi widoczna na zdjęciach postać. Mężczyzna ten pomiędzy godz. 23:40 a 23:50 minął recepcję i wszedł na korytarz prowadzący do pokojów.

 

- W tej chwili prowadzimy w tej sprawie czynności wykrywcze i czekamy na zlecone opinii kryminalistycznej - powiedziała polsatnews.pl Elżbieta Ellert-Rutkowska, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

 

Obok odbywał się festyn

 

Według "Dziennika Bałtyckiego" pracę prokuratury utrudnia fakt, że podczas uroczystości weselnych, w okolicy odbywał się gminny festyn, którego uczestnicy korzystali z hotelowych toalet.

 

Policjanci proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zderzania, lub wiedzą, gdzie może znajdować się poszukiwany.

 

- Przestępca jest wysoki i krępej budowy ciała. Ma ciemne włosy. Był ubrany w ciemną koszulę oraz ciemne spodnie i buty. Policjanci proszą o pomoc w odszukaniu mężczyzny - powiedział sierż. Jakub Radziwilski z policji w Pruszczu Gdańskim.

 

Informacje można przekazać dzwoniąc pod nr tel. (58) 78 54 311 lub (58) 683 61 07.

 

 

 

polsatnews.pl, Dziennik Bałtycki, fot: pruszczgdanski.policja.gov.pl

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie