Porwała noworodka i wychowywała przez 17 lat. Usłyszała wyrok

Świat
Porwała noworodka i wychowywała przez 17 lat. Usłyszała wyrok
Flickr/Ashley Webb/CC BY 2.0

Sąd w RPA skazał na 10 lat więzienia kobietę, która porwała ze szpitala w Kapsztadzie obce, zaledwie trzydniowe dziecko i przez 17 lat wychowywała jak swoje. Sprawa wyszła na jaw w 2015 roku, gdy biologiczna siostra rozpoczęła naukę w tej samej szkole co porwana Zephany Nurse. Ludzie zauważyli między nimi uderzające podobieństwo, a ich przypuszczenia potwierdził wynik testu DNA.

Zephany Nurse dorastała i nadal żyje pod innym nazwiskiem, którego ze względu na jej dobro nie podano do publicznej wiadomości. Z tego samego powodu nie ujawniono nazwiska porywaczki. Imię Zephany wybrali dla niej 19 lat temu biologiczni rodzice: Morne i Celeste Nurse'owie.

 

19-latka nie chce utrzymywać kontaktów z biologiczną rodziną. Została z mężem skazanej kobiety, którego przez całe życie uważała za ojca.

 

Opuszczając gmach sądu w Kapsztadzie biologiczna matka powiedziała, że nie jest zadowolona z wysokości kary, ale ma nadzieję, że teraz uda się jej nawiązać więź z córką. Zephany dorastała zaledwie kilka kilometrów od jej domu.  

 

Wierzyli do końca

 

Biologiczni rodzice dziewczyny Morne i Celeste Nurse'owie nigdy nie przestali wierzyć, że ją odnajdą. Przez 17 lat urządzali jej przyjęcie urodzinowe, co odnotowywały lokalne media.  

 

Uzasadniając wyrok, sędzia Hlope podkreśliła, że porywaczka nie mogła nie wiedzieć, czyim dzieckiem jest Zephany, ale nie zdecydowała się wyjawić jej prawdy.

 

Kamienna mina

 

Sędzia zaznaczyła, że 52-latka kłamała do ostatnich chwil, tłumacząc w sądzie, że dziecko przekazała jej obca kobieta na stacji kolejowej.

 

Media informują, że wyrok skazujący kobieta przyjęła z kamienną twarzą.

 

 

 

polsatnews.pl, bbc.com

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie