Nowa praca byłego ministra. Bartłomiej Sienkiewicz trafił do "Newsweeka"

Polska
Nowa praca byłego ministra. Bartłomiej Sienkiewicz trafił do "Newsweeka"
Flickr.com/MSW

Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz został redaktorem prowadzącym w miesięczniku "Newsweek Historia" - poinformował tygodnik "Wprost". Sienkiewicz będzie także autorem tygodnika "Newsweek". Bartłomiej Sienkiewicz od lutego 2013 roku do września 2014 roku pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych. Był jednym z bohaterów afery podsłuchowej.

Według informacji tygodnika "Wprost", na stanowisku Sienkiewicz zastąpił Łukasza Małachowskiego. Były minister w redakcji "Newsweeka" pojawił się już w minionym tygodniu.

 

Bartłomiej Sienkiewicz od lutego 2013 roku do września 2014 roku pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych. Odszedł po tym, jak "Wprost" opublikował jego podsłuchaną rozmowę z ówczesnym prezesem NBP Markiem Belką, w której stwierdził m.in., że w niektórych sytuacjach państwo polskie "istnieje tylko teoretycznie" oraz ostro skrytykował państwową spółkę Polskie Inwestycje Rozwojowe.

 

W 2015 r. przez kilka miesięcy sprawował funkcję szefa Instytutu Obywatelskiego, czyli think tanku Platformy Obywatelskiej.

 

Z doświadczeniem w mediach

 

Dla byłego ministra nie będzie to jednak pierwsza praca związana z branżą medialną. W przeszłości był m.in. stałym współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego", ponadto publikował m.in. w "Dzienniku", "Finacial Times", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

 

W 2012 r. Sienkiewicz był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "publicystyka".

 

Wprost, wirtualnemedia.pl

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie