Złoty medal dla rzecznika MON. Za "zasługi dla obronności kraju"

Polska
Złoty medal dla rzecznika MON. Za "zasługi dla obronności kraju"
Polsat News

Zaskakujące odznaczenie dla rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej. Bartłomiej Misiewicz przyjął z rąk Antoniego Macierewicza Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. "Ogromny zaszczyt" - napisał zachwycony Misiewicz na Twitterze.

Rzecznik resortu obrony pochwalił się otrzymanym orderem na Facebooku. Napisał: "Dzisiaj z okazji Święta Wojska Polskiego zostałem odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Ogromny zaszczyt."

 

 

Odznaczenie dla 26-letniego współpracownika ministra może zaskakiwać, bo zgodnie z przepisami złoty medal można przyznać tylko tym, których wcześniej wyróżniono medalami: brązowym i srebrnym.

 

Dodatkowo - srebrny medal można przyznać najwcześniej po 3 latach od przyznania brązowego, a złoty - dopiero po kolejnych 5. Gdyby ta procedura była przestrzegana, to w tym przypadku Bartłomiej Misiewicz po raz pierwszy musiałby zostać uhonorowany w wieku zaledwie 18 lat. Od tych zasad odstępuje się w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Prawdopodobnie Misiewicz - według MON - to taki przypadek.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie