Debiut białych lwiątek przed kamerami. Ukraińskie zoo pochwaliło się swoimi podopiecznymi

Technologie
Debiut białych lwiątek przed kamerami. Ukraińskie zoo pochwaliło się swoimi podopiecznymi
Polsat News

Zoo w Demidówce na Ukrainie pokazało nagrania pierwszych kroków, gier i zabaw małych białych lwiątek. W tamtejszym ogrodzie zoologicznymi lwica Iwana urodziła pięcioraczki. To zdarza się niezwykle rzadko. Zazwyczaj lwice rodzą dwa, góra trzy młode.

Małe lwiątka od pierwszych chwil pozostawały przy matce. Dyrektor prywatnego zoo na Ukrainie, Volodymyr Shevchuk, przyznaje, że poza samicą, pociechami zajmują się także pracownicy ogrodu. Jak dodaje, maluchy wśród zwiedzających cieszą się ogromną popularnością.

 

Rzadki gatunek

 

Małe lwy stanowią prawdziwy unikat. Nie dość, że urodziły się jako pięcioraczki, to należą także do niezwykle rzadkiego gatunku. Większość obecnie żyjących białych lwów znajduje się w ogrodach zoologicznych. Na świecie istnieją trzy linie genetyczne tego gatunku. Przez parowanie ich w odpowiednich placówkach, istnieje szansa na odtworzenie większej populacji tych białych kotów.

 

Biały lew uważany był za wytwór mitów i legend afrykańskich aż do 1928 r. Dopiero wtedy po raz pierwszy udokumentowano przypadek wystąpienia tego gatunku.

 

polsatnews.pl

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie