Kenijski trener udawał zawodnika. Za próbę oszustwa został odesłany do kraju

Sport
Kenijski trener udawał zawodnika. Za próbę oszustwa został odesłany do kraju
PAP/EPA/Tatyana Zenkovich

Jeden ze szkoleniowców kenijskich lekkoatletów John Anzrah został przyłapany na próbie oszustwa podczas badań antydopingowych w Rio de Janeiro i w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

Anzrah próbował podczas kontroli antydopingowej wystąpić w roli... zawodnika. Oddał do analizy swój mocz, podpisał wszystkie wymagane dokumenty.

 

Decyzję o natychmiastowym usunięciu szkoleniowca z ekipy podjął szef Kenijskiego Komitetu Olimpijskiego Kip Keino. - Nie możemy tolerować takiego zachowania, każda próba oszustwa dotycząca badań antydopingowych będzie przez nas ujawniana - powiedział.

 

Kolejny przypadek

 

To już drugi przypadek w Rio, gdy członek ekipy Kenii stracił akredytację i został wydalony z Brazylii. Cztery dni temu spotkało to menedżera lekkoatletów Michaela Roticha, który "wpadł" podczas prowokacji dziennikarskiej przeprowadzonej przez przedstawicieli dziennika "Sunday Times".

 

Rotich w zamian za wysoką gratyfikację finansową obiecaną mu przez dziennikarzy udających sportowców miał zgodzić się na przekazywanie im informacji o planowanych testach na obecność narkotyków.

 

Działacz po powrocie do Kenii został aresztowany, policja wszczęła śledztwo. Sąd odrzucił wniosek o zwolnienie go kaucją, Rotich został zatrzymany wstępnie na miesiąc.

 

Więzienie za doping

 

W kwietniu prezydent Kenii podpisał ustawę, przewidującą karę więzienia dla sportowców, którym zostanie udowodniony doping.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie