Rio: finały wioślarzy, start kolarzy, ostatnia szansa tenisistów

Sport
Rio: finały wioślarzy, start kolarzy, ostatnia szansa tenisistów
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Dwie polskie osady wioślarskie wystąpią w środę w finałach igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W jeździe indywidualnej na czas wystartują kolarze, a na korcie tenisowym zagrają w mikście Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot.

W finałach wioślarskich popłyną dwie czwórki podwójne - męska w składzie Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski oraz kobieca - Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska. Wyścigi odbędą się o godz. 15.22 i 15.34 czasu warszawskiego. Ponadto w półfinałach albo w repesażu wystartują cztery inne polskie osady.

 

Kolarze szosowi kończą już występy na igrzyskach. Ostatnim akordem będzie jazda indywidualna na czas. Na starcie staną Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta oraz Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski. Dwaj ostatni mieli swój udział w zdobyciu jedynego dotychczas medalu biało-czerwonych w Rio de Janeiro - brązu Rafała Majki w sobotnim wyścigu ze startu wspólnego.

 

Tenisiści na razie o honor

 

Nie wiedzie się w Brazylii polskim tenisistom. Na placu boju pozostali już tylko startujący razem Radwańska i Kubot, którzy turniej miksta rozpoczną od spotkania z Rumunami Iriną-Camelią Begu i Horią Tecau.

 

W rywalizacji judoczek w kat. do 70 kg wystąpi Katarzyna Kłys. Wystartują także: łuczniczka Karina Lipiarska-Pałka, pływacy Katarzyna Wilk i Radosław Kawęcki, sztangistka Patrycja Piechowiak, florecistka Hanna Łyczbińska, siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a w żeglarstwie w kolejnych wyścigach popłyną Kacper Ziemiński (klasa Laser) oraz Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec (klasa 470er).

Rozdanych zostanie 20 kompletów medali.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie