Polski prokurator też zbada sprawę zabójstwa Polki. Kobieta zginęła w Niemczech z rąk Syryjczyka

Polska
Polski prokurator też zbada sprawę zabójstwa Polki. Kobieta zginęła w Niemczech z rąk Syryjczyka
Reuters

Od 10 do 12 sierpnia polski prokurator będzie brał w Niemczech udział w czynnościach procesowych w sprawie zabójstwa obywatelki polskiej przez obywatela Syrii w Reutlingen w lipcu br.; zapozna się też z całością materiału zebranego przez niemiecką prokuraturę. Poinformował o tym w środę dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Do Niemiec jedzie prokurator z prowadzącego polskie śledztwo w tej sprawie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Wszczęto je 25 lipca; czynności powierzono Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Równocześnie prokuratura w Tybindze w Niemczech prowadzi śledztwo przeciw obywatelowi Syrii podejrzanemu o dokonanie zabójstwa obywatelki Polski w Reutlingen oraz spowodowania obrażeń ciała u trzech innych osób.

 

W Reutlingen w Badenii-Wirtembergii uchodźca z Syrii zabił nożem 45-letnią Polkę. Sprawcę zatrzymano; motyw zbrodni nie jest jeszcze znany. Niemieccy śledczy nie widzą związku między pochodzeniem napastnika a popełnionym przestępstwem.

 

Kilka dni temu minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro zdementował doniesienia niemieckich mediów, by zamordowana była partnerką zabójcy oraz by była w ciąży. Polska prokuratura będzie dbać o dobre imię osoby zmarłej, która sama nie może się upomnieć o swoje prawa - dodał.

 

PAP

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie