Wzięła mikrofon i oświadczyła się na stadionie. Brazylijska rugbistka powiedziała: "tak"

Sport
Wzięła mikrofon i oświadczyła się na stadionie. Brazylijska rugbistka powiedziała: "tak"
PAP/EPA/Armando Babani

Reprezentacja gospodarzy w rugby siedmioosobowym zajęła na igrzyskach w Rio dopiero 9 miejsce, ale jej zawodniczka Isadora Cerullo zapamięta tę imprezę do końca życia. W poniedziałek tuż po ceremonii medalowej zaręczyła się na stadionie ze swoją partnerką Marjorie Enyą.

- Kiedy tylko dowiedziałam się, że Isadora została powołana do reprezentacji, wiedziałam że muszę oświadczyć się w wyjątkowy sposób – powiedziała 28-letnia Marjorie Enya dziennikarzom BBC Sport.

 

Gdy tylko tłum opuścił stadion po zakończonym finale, pracująca przy organizacji turnieju 28-letnia Enya wyszła na murawę, i przez mikrofon wygłosiła emocjonującą mowę, po której zaskoczona i wzruszona Cerullo powiedziała: "tak".

 

Kobiety wpadły sobie w ramiona. Zamiast pierścionka na palcu 25-letniej Cerullo pojawiła się kolorowa wstążka.

 

 

Ich związek trwa już drugi rok. Mieszkają w Sao Paolo od czasu, gdy mająca podwójne obywatelstwo (amerykańsko-brazylijskie) Cerullo przyjęła ofertę gry dla Brazylii i przeprowadziła się do tego kraju.

 

- Dla naszej dyscypliny igrzyska już się zakończyły, ale dla mnie to początek nowego życia. Chciałam pokazać ludziom, że miłość zwycięża - podsumowała Enya.

 

Małżeństwa homoseksualne w Brazylii są legalne od 2013 roku.

 

W poniedziałkowym finale Australia pokonała Nową Zelandię 24:17.

 

bbc.com

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie