Ukradli rowery warte ponad milion złotych. Podejrzani to niemiecka rodzina i Polak

Polska
Ukradli rowery warte ponad milion złotych. Podejrzani to niemiecka rodzina i Polak
PAP

Funkcjonariusze policyjnej grupy Nysa ze Zgorzelca (woj. dolnośląskie) prowadzili działania zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie granicy. Udało im się rozbić grupę złodziei rowerów. Zatrzymano 4 mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzieże i paserstwo.

Policjanci ustalili, że w jednym z garaży na terenie Zgorzelca mogą znajdować się kradzione rowery. Po sprawdzeniu pierwszych jednośladów okazało się, że skradziono je na terenie Niemiec. Jak informuje asp. szt. Paweł Petrykowski, w dwóch garażach znajdowało się ponad 20 rowerów.

 

Kradli głównie te droższe

 

- Funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo obywateli Niemiec, podejrzanych o kradzieże oraz ich polskiego wspólnika, który trudnił się paserstwem. Dalsze śledztwo pozwoliło na zatrzymanie kolejnych mężczyzn. Okazało się, że rowery kradli też synowie małżeństwa - powiedział Petrykowski.

 

Na celownik wzięli sobie przede wszystkim drogie jednoślady. Łączna wartość ich łupów to ponad milion złotych. W miejscowości, w której mieszka Polak, odnaleziono kolejne skradzione rowery.

 

Łącznie udało się odzyskać kilkadziesiąt jednośladów o wartości ponad 150 tys. złotych. Sprawa jest wyjaśniana.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie