Rio: złamał nogę i został upuszczony przez noszowych. Teraz zapowiada: Tokio 2020 jest dla mnie realne

Sport
Rio: złamał nogę i został upuszczony przez noszowych. Teraz zapowiada: Tokio 2020 jest dla mnie realne
PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

"Doznałem otwartego złamania kości piszczelowej i strzałkowej, co wymagało operacji" - powiedział na nagraniu umieszczonym na Facebooku Samir Ait Said, francuski gimnastyk, który kilka dni temu, na oczach widowni w Rio de Janeiro złamał nogę. Dziś sportowiec już wstaje ze szpitalnego łóżka i zapowiada kolejne olimpijskie starty.

Filmik nagrany w szpitalnym łóżku obejrzano już prawie 2 miliony razy. Samir Ait Said powiedział na nim, że kibicuje swoim kolegom z reprezentacji. "Bądźcie silni i dobrzy. Jestem z wami, przesyłam wam uściski i wierzcie mi, Tokio 2020 wciąż jest dla mnie realne" - dodał sportowiec.

 

W sieci pojawiły się także zdjęcia, na których widać, jak gimnastyk stawia pierwsze kroki po operacji, w czasie której lekarze poskładali koszmarnie złamane kości - piszczelowej i strzałkowej.

 

 

Trzask pękającej kości

 

Do wypadku doszło w eliminacjach gimnastyki sportowej mężczyzn w hali Barra Olympic Park - Rio Olympic Arena. Po skoku przez konia, przy lądowaniu, noga sportowca nie wytrzymała ogromnego obciążenia przy lądowaniu i pękła. Trzask pękającej kości było bardzo wyraźnie słychać na widowni.

 

Ranny 26-letni zawodnik był żegnany oklaskami. Mimo bólu pozdrowił widownię gestem. Jednak zanim opuścił sportową halę, doszło do kolejnego nieprzyjemnego zdarzenia. Sportowiec został upuszczony przez noszowych.

 

 

 

Samir Ait Said to utytułowany zawodnik. W mistrzostwach Europy w gimnastyce artystycznej zdobył dotąd jeden złoty medal (2013 r.), trzy srebrne (m.in. w 2015 r.) i dwa brązowe.

 

Daily Mail, polsatsport.pl

 

 

 

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie