#Rio 2016: wspólne selfie połączyło dwie Koree

Sport
#Rio 2016: wspólne selfie połączyło dwie Koree
pap/epa/Tatyana Zenkovich

Chociaż oficjalnie pomiędzy dwiema Koreami panuje zawieszenie broni, to na granicy często dochodzi do groźnych incydentów. Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro pozwoliły reprezentantkom dwóch wrogich sobie państw zapomnieć o polityce. Zawodniczki pozowały razem do selfie. Zdjęcia z tego zdarzenia w kilka godzin stały się hitem sieci.

Wszystko wydarzyło się podczas zawodów kwalifikacyjnych dla gimnastyczek. Reprezentantka Korei Południowej, Lee Eun-ju poprosiła swoją rywalkę z Północy, Hong Un-Jong o zdjęcie. Dla debiutującej na igrzyskach 17-latki była to wielka chwila, ponieważ Hong jest w tej dyscyplinie światową sławą: w 2008 roku zdobyła złoto na igrzyskach w Pekinie, po raz pierwszy w historii Korei Północnej, a sześć lat później została mistrzynią świata.

 

Przyjazna Północ


Jak informują południowokoreańskie media, sportowcy z Północy są bardzo towarzyscy i przyjaźnie nastawieni do innych olimpijczyków. Dziennikarze przytaczają przykłady: ciężarowca Om Yun-chola robiącego sobie zdjęcia z innymi sportowcami. Koreanka z południa Hwang Seongeun zostawiła swojej koleżance z północy Jo Yong-suk czekoladki po zawodach strzeleckich. - To ogromna zmiana, ponieważ w przeszłości Koreańczycy z północy unikali rozmów nie tylko z innymi sportowcami, ale także dziennikarzami - donosi "Korea Daily".

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie